BAŞKAN ENGİN'DEN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 100 yıl önce başlatılan ve eşsiz bir zafer ile sona eren Kurtuluş mücadelesinin heyecanını bir kez daha yaşıyoruz. Asla sönmeyecek bir bağımsızlık ateşinin yakıldığı bugün; Türkiye Cumhuriyeti ve bağımsızlık için ilk adımların atıldığı tarihtir.  

Ülkemizin zor günlerinde en ön sıralarda hep gençlerimiz olmuştur. Kurtuluş Savaşı sırasında mezun vermeyen liselerimiz olmuştur. Savaşarak, direnerek ve yarına umutla bakarak hayata tutunan gençliğimiz, Cumhuriyetimizin değerleridir. Atatürk’ün her fırsatta görev vermeye çalıştığı gençlerimizin, daha nitelikli yetişmesini sağlamak hepimizin görevedir. Özellikle ekonominin en önemli güç olduğu çağımızda; gençlerimizin sadece okul sıralarında öğretmenlerinden değil, tezgah başında ustabaşından öğrenecekleri de önemlidir. Teknolojiye bağımlı zaman geçirip, memur olma düşüncesinden başka hayali olamayan gençlere, gelecek adına girişimci olmayı, üretmeyi öğretmeliyiz. 

Cumhuriyetin ilanından sonra ülkemizin yeniden kurulmasından vatandaşlara hizmet götürülmesine kadar her sorumlulukta gençlerimiz yükü omuzlarına almış; ülkemizi omuzları üzerine inşa etmişlerdir. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk geleceği emanet ettiği gençliğe ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’ diye seslenerek gençliğin önemini ortaya koymuştur.
Kutuplaşmadan uzak, Cumhuriyet değerleri ile kucaklaşarak hiçbir akıma kapılmayan pırıl pırıl gençlerimize sahip çıkmalıyız. Hayatın her alanında ihtiyaç duyduğumuz gençlerimizin bugün neredeyse yüzde 30’u işsiz durumda… Ekonomi ve toplumsal hayata kazandırmamız gereken yeni nesilin iş kaygılarını ortadan kaldırmak; yarına giden yolumuzun daha aydınlık olmasını sağlayacaktır. Ülkeler, yeni yetişen nesil ile gücüne güç katar. Hayatın bütün katmanlarında gençlere büyük ihtiyacımız vardır. 

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlere güvenimiz sonsuz olmalıdır. Her ferdin ülkemize sunacağı birçok katkı olduğunu unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

 

HASAN ENGİN

MESİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI

tarih: 

Cumartesi, Mayıs 18, 2019